of Bajer

Ze života

Ze života


Co vše jsme prožili v roce 2005:
 
Loňský rok jsme zahájili fantastickým výstavním startem. Koncem ledna 2005 jsme se vydaly ve složení Sandra a já-Šárka na mezinárodní výstavu psů v Miláně, kde kromě mezinárodky byla i Mostra Speciale- tedy speciální výstava cane corso. Já jsem se spíše chtěla jet podívat, jaké nové pěkné hafany v Itálii mají a abych nejela zcela "na prázdno", hlásla jsem naši šampionku Chilli. Výstava byla silně obsazená, kdy jen ve třídě otevřené feny bylo ke třiceti hlášených fen! O to větší radost jsem měla, když Chilli vyhrála titul Nejlepší fena výstavy- Migliore femine + BOS- tedy nejlepší jedinec opačného pohlaví, kdy BOB byl zadán šampionovi Gladiovi.
Další naše výstava byla výstava šampionů v Polsku v Leszne. Na výstavu jsem hlásla Chilli a Peeka Corso z Máchova kraje od P. Máslové. Vyjely jsme z domu s dastatečným předstihem, jelikož sněžilo, ale že mi bude cesta vzdálená 280 km trvat skoro 13 hodin, tak to jsem si nepředstavovala ani v nejhorších snech!!! Ovšem vyplatilo se! Peek CWC a Best male a Chilli CWC, Best female a BOB- tedy absolutní vítězka plemene!!! Hned víkend na to jsme už vystavovaly ve složení Sandra a já- Šárka na mezinárodní výstavě v rakouském Grazu. Náš Raichátko CAC, res. CACIB, Sandry Jason CAC a res. CACIB, Bayos CAC, CACIB a Chilli CAC, CACIB BOB a BIG třetí místo!!! To je prostě radost vystavovat, když máte takové zvíře...
V březnu byla ještě národní výstava v Ostravě, kde jsme vystavovali jen Mefíka, který si odnesl titul CAC a Národní vítěz 2005. Vítěze plemene zde získala šampionka Nendy Corso z Máchova kraje. Hned víkend po Ostravě už se vystavovalo Raichátko na mezinárodce v Lucembursku, kde získalo titul res. CAC.
První víkend v dubnu na mezinárodce v rakouském Wieselburgu získal Raichátko titul CAC a CACIB. Peek titul CAC a res.CACIB, Bayos CAC a Chilli CAC, CACIB. V dubnu v Českých Budějovicích získla Mefisto titul CAC a res. CACIB, Geezer- mladý pejsek z našeho chovu svůj první a zdaleka ne poslední titul CAJC. Stejný titul si Geezer odnesl i víkend na to z mezinárodky v Praze a stejně jako v Budějicích na V2 skončil pejsek v našem spolumajetku- Cézar. BOBa v Praze opět "urvala" šampionka Nendy Corso z M.K. Jelikož se nám koncem dubna narodila mimča po Ciráskovi, tak jsem trochu výstavy omezila a jezdila spíše po ČR, ale například hned 3.5.- úterý jsem trávila v polské Bydgoszczi na národní výstavě psů, kam jsme vyrazily já a Helča (ta se stafíčkama). Tato výstava nám přinesla mnoho titulů. Takže popořádku- Raichátko CWC a Best male, Teddásek blbásek (americká akita) CWC, Best male a BOB!- dokončil polského šampiona, Peek CWC, Bayos CWC, Chilli CWC, Best female + BOB! Tak tomu říkám nadílka- a to Vánoce ještě zdaleka ani neklepaly na dveře- hihihi.
8.5. byla klubová výstava KCHMPP a já vystavila Evičku- tričko se známkou V2, res. CAC a Teddáska-blbáska s titulem CAC, Klubový vítěz + BOB.
14.5.-15.5. už jsem pelášila směrem k Maďarsku ve složení-já, Pavla, Eva (od kerrýků s krásným Baronkem) a její dcerka Evička- jedna z nejšikovnějších junior handlerek, co znám! Rovnou jsme otestovaly náš nově zakoupený obytný přívěs. No řeknu Vám, byla to parádička. Dorazily jsme na místo konání v pátek v noci, já zakotvila přívěs (teda zakotvila, to je hodně silné slovo, podařilo se mi spustit jen jednu nohu a tak jsme měly domeček na muří nožce- hihihi- no houpalo se to celý víkend jako na lodi!). Ráno jsme úspěšně zvládly dopravit všechny psy na výstaviště (to jest, Peekoš, Teddásek, Raichátko, stafíček od Helči a Baron- no Eva se tedy vždy vypaří hned za rozbřesku i s Baronem, takže ten zbytek psů byl na mně a Pavle). Určitě jste zvědaví, jak jsme se držely? No držely! Takže Raichátko oba dny CAC, CACIB, BOB, Teddýsek první den VD za neupravenou srst- a já se fakt snažila! a druhý den CAC a res. CACIB- ještě že tam měla Eva fén na Barona- hihihi no a Peekoš oba dny CAC a CACIB! Helči stafíček v silné konkurenci oba dny V3. Jo ještě si musím postěžovat na počasí, v neděli od rána s prominutím chcalo a chcalo- to se totiž jinak nedá nazvat! Výstava se přerušila a všichni se mačkali pod pár stany, pod nohama bláto až po kotníky a tak jsme tam postávali možná i 2 hodiny- to jsem zatím nikdy před tím nezažila, ještě že jsme měly ten přívěs! Uvařily jsme si teplý čajík, převlékly se do čistého oblečení a mohlo se jet domů.
21.5. jsme si dali klubový výšlap na Říp s caníkama a byl to nádherný výlet. Sluníčko, fajn lidičky, úžasní pesové, na Řípu krásná vyhlídka. Hrdinou dne pro mne byl jednoznačně Jarda Kocifaj, pač jemu se podařilo dopravit na vrchol kromě sebe i těžký kočár s odrostlým klučinou! A to je teda výkon, zvláště, když jsem pozorovala ty polomrtvé výrazy ostatních, když měli co dělat dopravit na vrchol sami sebe- hihihi.
Druhý den už Jarda tlačil kočár v děšti na litoměřické mezinárodní výstavě psů- fakt Robocop! Já samo na výstavě nechyběla a Raichátko získal V2, res. CAC, Mefík CAC, res. CACIB a CAJC Abigail (fenka z našeho chovu) a CAC, CACIB Nendy  a Teddy CAC, res. CACIB.
No a v těchto dnech jsem si také naplno užívala malých caníkovských sajrajtíků po Ciráskovi a k tomu ještě 6ti kudrnatých kuliček lagottích- kdy třeba caníci sajrajtíci si mysleli, že to malé střapaté- co vždy zakvíká, když se do toho zahryznou a nebo na to šlápnou- že jsou vlastně strašně fajn pohyblivé hračky... Takže když se pustili všichni dohromady, to bylo dílo.
A pak to přišlo. 1.6. jsme vyrazili já a Radek na Evropskou výstavu psů v rakouském Tullnu. Doma hlídala zase mamka a Saskia. Mamka opět umyla okna, vyžehlila haldu prádla,.. My s Radkem zapřáhli příves a hurá relaxovat na výstavu! Hned první den jsme se pěkně zhádali, pač psi prděli/smrděli v autě a Radek z toho byl na nerva a já byla na nerva z toho, že on je na nerva! Na místě však vše opadlo a my si užili celkem pěkný výlet.
V pátek Radek vystavil Raichátka a k mé obrovské radosti dostalo Jajánko titul CACA! Druhý den jsme vyjeli do Amstetenu na klubovou výstavu rakouského Moloss clubu, kde CC pískal italský rozhodčí. vystavovala jsem Sandře Bayose- V1, CACA + Klubový vítěz a naší Chilli- V1, CACA, Klubový vítěz + BOB! V neděli pak přišel den D. Takže americké akity- Teddásek blbásek- V2, res. CACA a Cometa- "co přiletěla ze světa"- V2, res. CACA- já jsem byla tak šťastná! No a k tomu úspěch Peeka Corso z Máchova kraje- V1, CACA v silné (italské) konkurenci. No a k tomu fantastický závěr- BOB v CC dostal pes našeho kamaráda Luigiho- šampion Bayron.
V pondělí jsme dorazili domů a já jsem během našeho skvělého výletu zdlábla platíčko 400 Brufenu- pač moje záda prostě začala stávkovat. No po brufáči to pak vždy šlo... Jenže pak přišlo úterý- já odvezla mojí mamku zpět do K. Varů a domů už jsem dojela jen tak nějak silou vůle...  Zalehla a myslela si, že vše přejde. O jak já byla hloupá. Středa ráno- Siska do školy, Radek do práce (zrovna měl práci v nějakém zapadákově, kde nebyla ani mobilní síť- no chápete toto?) Já se pokusila vstát. To ještě nějak šlo. Říkám si, no nic, já Vás vy moje záda hnusný pěkně protáhnu a uvidíte, kdo je tady pánem. Vypustila jsem smečku (myslím , že to bylo 8 psisek caníkovských) a jdu na prochajdu. Každým krokem jsem cítila, jak mi řídnou síly a odumírají nohy a těžce se mi dýše. Po chvilce jsem začala i blbě vidět! Takže jsem se otočila a zase domů, kousek od baráku už jsem měla zalehlo i  uších a před očima hvězdičky, v zádech zaraženou kudlu a v nohách nalitou sádru! Jak jsem otevřela dveře od terasy, tak už si pamatuji jen málo- buch a já na zemi, po chvíli jsem se probrala, pač po mně hamstali psiska a lízali mi hlavu a uši a tahali mě za vlasy. Pokoušela jsem se vstát, ale prostě to nešlo- hvězdičky, mrtvé nohy, zaražený dech, motovice. Nějak jsem se dostala na čtyři a to jsem neměla dělat, pač psiska si mysleli, že hrajeme naši oblíbenou hru na psy a začali po mně hopsat ještě víc, tahali mě za oblečení a štěkali na mě! Po pár minutách jsem se doplazila k telefonu a volám manželovi. Nic- mimo signál! Vytočila jsem dceru a skoro zkolabovala znova, pač jsem její telefon slyšela zvonit z pokojíčku!!!- prvně v životě si ho zapomněla doma! Tak jsem už točila záchranku a pak si uvědomila, že tu ležím na zemi a doktoři se musí dostat přes smečku cca deseti caníků!- tak to je v háji- teď tady umřu- jsem si myslela a nebo mi doktoři za pomoci policie postřílí psy! Tak lidi takovou zoufalost, to jsem snad ještě nezažila. Volám tedy své mamince, abych se s ní jako rozloučila a řekla jí s Bohem, než vydechnu naposledy (jsem totiž ani nevěděla, co se děje, jsem myslela, že mám nějakou mrtvičku nebo co) no a moje mamka vzdálená 160 km řve do telefonu- okamžitě si volej záchranku nebo jí volám já, já tam hned s tatínkem budu! (jsem nevěděla , že maj helikoptéru-hihihi) To už jsem  jí ale ani moc nedokázala vnímat- prostě umírám...- ležím na zádech na dlažbě, brečím, Raichátko mi leželo na bříše, Jones mi dýchal u hlavy a já litovala, že už neuvidím svojí dceru, svého muže, že už nepohladím nikdy své psy,... Najednou psiska začnou strašně štěkat, po chvilce se nade mnou sklání něčí hlava- teď zaostřuji ANO JE TO ONA- Sandra- princezna Rebelka! Ona přijela- děkuji děkuji děkuji. Během pár minut dorazila záchranka (Sandra mezi tím pozavírala psiska) a během cesty v sanitce jsem se teprve uklidnila...
V nemocnici byla známá i příčina- zablokovaná páteř, vyhozená plotýnka, křeč, šok,...
No a od té doby jsem "postížená"- hihihihihi
Takže mám svého pana doktora- Ježíš jak to je zlatej člověk. Jezdí za mnou z Prahy k nám domů, morduje se se mnou, trpělivě mi vše vysvětluje, dává mě do kupy a já jsem jsem jeho věčným dlužníkem!
No a Sandra- tak ta už mě má na krku do smrti, když si mě zachránila- hihihi. Tak za odměnu mohla jet s mým Raichátkem 12.5. na výstavu v Polsku, pač tam byl Jajánek hlášený! Jeli a vyhráli- CWC, Best male + BOB, Sandry Bayos CWC, Best male + BOB.
Už 25.6. jsem nevydržela ležet doma a vyjela se podívat na Výcvikový víkend do Chrudimi. Vzala naší Nastěnu a jupí na obranu- tedy jen malou a trošku, ale Nastěna- ta řádila! Měli jsme sebou i Mikeho z USA, který si k nám přiletěl pro dvě štěnda caníků. Mike poprvé v životě viděl grilovat prasátko- no ten si chrochtal- ne to prasátko, prosím Vás- to už nechrochtalo, ale Mike si chrochtal- když mlaskal do sebe kus grilovačky a zapíjel to českým pivískem!
3.7. mezinárodka v Brně. Ashley (Eva dei Silvanbull)- naše mladá čubina na první výstavě- V2 a Mefík CAC, CACIB. BOBíka dostala Nendy. No a já ztratila na pumpě peněženku s cca 4000 kč a všema dokladama- fakt super! Jsem běhala příští celý měsíc po všech úřadech , vyřizovala novou občanku, pas, řidičák! Milý nálezče- Jdi do prdelky, jsi mi mohl za ty 4 litry alespoň poslat ty doklady!- fakticky..
V létě jsem více relaxovala, užívala si štěnda a naši ohromnou překrásnou zahradu. Chodila pravidelně plavat, jezdila pravidelně k panu doktorovi- no prostě jsem byla vzorná! 14.8. jsem donutila Sandru, aby mě odvezla do Rožnova na klubovku japonců pod pohrůžkou násilné smrti. Tak chuděra jela- hihihi. Byly jsme zde už v sobotu večer a poseděly u ohýnku. V neděli dostala naše USA šampionka Cometa-"co přiletěla ze světa" titul CAC a začala kariéru i na českých výstavách! 28.8. jela Sandra se svým psem Jasonem a mojí fenou Chilli a Cometkou na mezinárodku v Insbrucku. Jason BOBíka, Chilli CACA, CACIB a titul rakouský double champion a Cometka CACA.
4.9. mezínárodka v Ml. Boleslavy. Sandra vystavila Cometku- V2, res. CAC a já Mefíka- CAC, CACIB a Kelly Corso z Máchova kraje- CAC, CACIB, BOB! 17.-18.9. byl pak Víkend s CC a Klubovka. Takže já v jednom kole, doktor mě dal ještě v pátek nějak dohromady, abych vydržela a já vydržela! Akci jsem zvládla super. Žádné kolapsy a ani zmatky, nezapomněla jsem předat žádné ceny- prostě paráda.. BOBíka a titul Klubový vítěz mladých na této výstavě dostal náš mladý pejsek Apache Corso of Bajer v majetku pana Hlináka. Klubovou vítězku mladých dostala naše fenka Ashley (vystavovala Sandra), Klubovou vítězku fenu dostala naše fenka Ema v majetku paní Semerákové a Klubového vítěze psa dostal náš Kail Corso (vystavil Radek). Tak to bylo super... Druhý den soutěže vyhrál Ozzan- tedy Chicky Corso z Máchova kraje, ale pro mne byli vítězové všichni, pač tak super vychované a úžasné caníky- to je radost pohledět! Všichni co tam byli- do jednoho- super psiska a maj super páníky! Už se na Vás těším letos!!! Ahojky lidičky.
Jo a další víkend už jsem byli i s Radkem v Římě (hádejte kdo hlídal doma?). Klubovka CC v Římě byla velkolepá. Více než stovka caníků. Krásná zvířata! Otevřenou třídu psů + CAC dostal mladý pes našeho kamaráda Luigiho- Actarus a já se tím pádem rozhodla, že chci po něm štěně- to prostě musím mít!!! A tak bylo jasné, kým nakryjeme Romičku, kterou jsme tam sebou měli. Musím říct, že dny u Luigiho jsme si moc užili. Super jídlo, super počasí, super psi, super lidi,..- balzám na duši. Ani se mi nechtělo domů. Ale co, už 15.10. jsem k Luigimu opět letěla a to vyzvednout Romičku a pro sperma na krytí Ninočky- v Římě jsem totiž viděla ještě jednoho krasavce- Duceho- majitele Franca z Neapole. Ten mě tak okouzlil, že bylo jasné, kým se kryje Nina- hihihi. Bohužel se krytí inseminací v ČR nepovedlo, ale nic, já tam sjedu letos autem a toho bohdá nebude, aby se mi prckové po Ducem nenarodily!-hihihi.
No a pak už to nějak do konce roku uběhlo. 6.11. jsme byli i s Radkem na mezinárodce v Poznani, 3 dny jsme vegetili u našeho kamaráda Marka a jeho rodiny v Poznani- to je rodina- Úžasňákovi- znáte to- někdo kdo je Vám strašně blízko- máte s nima pořád o čem kecat, chutná Vám podobné jídlo i pití, totální blázni do psů a zvířat jako my (Marek má doma i kočku a hromadu papoušků a barevný kapry v rybníce a ozdobné slepičky, rybičky v krásném akvárku- jak říkám- Úžásňákovi). Jo a abych nezapomněla, takže Raichátko CAC, CACIB- Vítěz Polska 2005 a Chilli CAC, CACIB Vítěz Polska 2005- Juhůůůůůůůů a oba navíc dojeli šampiona Polska!
Tak a pak 13.11. národka v Praze. Počkejte koho jsem tam vůbec měla? Jo vlastně už vím- Ashley- tak ta byla CAJC a pak Nestore- CAC a Cézar CAC a BOBíka nám vyfoukl- hihihi- náš Geezoš! No a mlaďoch Apache zde získal také CAJC. To je co?
Pak jsem 10.12, vyjela s Radkem na burzu terarijních zvířat, ale na úplně jiné výstaviště, než se skutečně konala, po celém dopoledni marného hledání, jsem zklamaná, promrzlá a otrávená musela domů s prázdnou! A já tak chtěla do našeho terárka po mých nebožtících krabech nové kámoše- žabičky. Jo ale už mám! Heč, heč..
Pak nějak proběhly Vánoce a mezi tím se začátkem prosince narodila mimča Romíně a já zas měla plné ruce práce. Znáte to- nevyspalá, pračka permanentně v provozu, smrad doma, že by jeden pad, ale mimčoša byla sladká! Jenže konec roku byl pro nás značně tragický. Nejdříve umřela babička Radkovi. V den, kdy jel i se Saskií na její pohřeb a já doma hlídala štěnda, zemřela moje babička- mamka mojí maminky, která žila s mýma rodičema. Mamka jí našla a pak se z toho zhroutila i moje maminka. To jsou okamžiky v životě, kdy Vás nerozveselí ani smečka Pokemonů, ani banda velkých psisek.. No a když už jsme pomalu začali opět vidět vše veseleji, další rána a naše lagottka- šampionka Medusa- Šojšojka, záhy po porodu dvou štěňátek zemřela! Jak pitva ukázala, byla to rakovina osrdečníku a bohužel jsme nemohli pomoci..
A já doufám, že její psí dušička běhá po psím nebíčku spolu s ostatníma pejsákama a Šojšojka vždy zůstane naší velkou pýchou, pač byla prvním a svého času jediným lagottkem žijícím v Čechách a dala nám i 8 krásných miminek ve dvou vrzích. Její odkaz bude žít dál....
Doufám, že letošní rok ukončíme veseleji.