of Bajer

Ze života

Ze života


RADUNO DELL ANNO ITALY 2009
Ani letos jsme nechyběli na nejprestižnější akci pro CC na světě. Jelikož jsme měli naplánovanou cestu do Itálie kvůli krytí,spojili jsme vše při jednom. Betsy, která jela za svým budoucím ženichem , tak měla možnost poprvé si vyzkoušet atmosféru výstavy a to tak, že získala známku výborná ve třídě otevřených fen a tím splnila naše očekávání. Malý Zuri jel také prvně dýchat výstavní atmosféru, byla to pro něj absolutní premiéra v hale a tak jsme si jen přáli, ať to nějak zvládne. To že si vyběhal ocenění Nejlepší štěně roku 2009, to bylo velice milým překvapením a utvrdilo nás v našem správném výběru budoucího výstavního klučiny.
Kinga jsme naložili po cestě do Itálie v německém Norimberku, kdy byl na "krycí" dovolené u holandských chovatelů. Bohužel měl přesně o 14kg méně,než když jsme ho v Holandsku zanechali a tak jeho účast na Radunu byla spíše symbolická (i tak s oceněním výborný). Za to Frída se rozhodně nepřijela jen účastnit, byla ve skvělé formě, v kruhu se vystavovala jako hvězda a tak nás spíše nemile překvapilo, že skončila"jen" druhá. Vítězná fenka nebyla důstojnou konkurencí, za to však byla v majetku pořadatele výstavy.. Frída vzbudila jako obvykle velkou pozornost, ostatně jako celá naše výprava a u našeho místa se neustále střídali zájemci o štěňátka, krytí a nebo fotku..
Celé Raduno bylo ve znamení vzpomínek na dvě legendy CC  CH Bayrona a našeho CH Joneska. Který byl tváří letošního katalogu, v němž bylo uvedeno, že na jeho počest italský klub CC SACC připravil pro Joneska pamětní rytinu. A skutečně nám byla pak slavnostně předána. Což bylo pro nás velké vyznamenání a zároveň velice emotivní prožitek.

Celá akce byla profesionálně zorganizovaná, pro všechny vystavovatele  po celý den tekla skvělá italská káva zdarma a k tomu typické italské sladkovinky. Ceny pro vítězné psy opravdu stály za to. V předchozím dni jako obvykle proběhl velice zajímavý seminář. A ikdyž jsme pěkně vymrzli, byli utahaní a stálo nás to kupu peněz, opět jsme odjížděli s pocitem uspokojení.A zde malá ochutnávka atmosféry této výstavy: