of Bajer

Ze života

Ze života 


RADUNO DELL ANNO ITALY- NEAPOL 2008

Letošní nejprestižnější výstava CC na světě se konala 9.11.2008 v Neapoli a posuzoval pan Vandoni. Na výstavu se přihlásilo na 100 CC (pouze 1 byl v majetku zahraničního vystavovatele- český zástupce Royal Corso of Bajer- náš pejsek). Ostaní psi byli většinou z jihu Itálie a tak jsme měli možnost shlédnout mnoho nových, neokoukaných jedinců ve velmi dobré kvalitě!
Samotná výstava byla na úžasném místě. Přímo na samotném Vesuvu. Ten se tyčí nad pobřežím a nedaleko pobřeží je známý "luxusní" ostrov Capri. Ten jsme měli před sebou jako na dlani. Počasí se opravdu povedlo, teplota vzduchu byla okolo 20ti stupňů. Na výstavu jsem letěla s manželem z Prahy do Říma, kde na nás už čekal Luigi (CHS della Valle dei Lord) a také naše kamarádka Mariana z Anglie, kerá přistála o pár hodin před námi. Společně jsme vyrazili k Luigimu, kde jsme okoukli všechny staré i nové caníky, nakoupili jsme si báječné italské ingredience a uvařili si výbornou večeři, na kterou přišli ještě další 3 italští chovatelé a tak nám čas utíkal a utíkal, až bylo okolo druhé hodiny ranní a my z hrouzů konstatovali, že ráno vstáváme už v 6, abychom vše před výstavou v klidu zvládli. A tak se i stalo. Na výstaviště jsme dorazili s předstihem a tak jsme měli čas se se všemi pozdravit.
První na řadu šla naše třída- Baby psi- kde ze 4 hlášených prcků Royal skončil jako Velmi nadějný druhý (ve věku 12ti týdnů!!), jen kdyby mi nestávkoval v pohybu, vítězství by nás patrně neminulo...Sice chodí na vodítku krásně, ale běhat do kolečka na klouzající podlaze, to ve svém věku prostě ještě nechápal...
Pak následovala třída dorostu. Po ní třída mladých psů, kde se představil úžasný mladý pes ze Sicílie- Marcus. Ve věku 17ti měsíců pes vynikal nádhernou hlavou, silnou kostrou, solidním pohybem,... Byl opravdu prvotřídní! Nebylo divu, že později získal i titul Nejlepší pes celé výstavy! Myslím, že tentokráte se rozhodčí trefil opravdu do černého!  No a další žhavý favorit v této třídě- Uran della Valle dei Lord získal známku Výborný 4, ve věku 11ti měsíců má svou výstavní kariéru teprve před sebou. Třídu otevřenou vyhrál černý impozantní pes Oskar dell Appio, třídu pracovní (kde byla nejsilnější konkurence) šampion Warrior našeho kamaráda Luigiho a třídu šampionů pes s bezchybnou hlavou Yannick Noah. V mladých fenách jsem se už s panem rozhodčím na vítězné feně moc neshodla, měla kulatou hlavu, krátký čenich a kulaté vypoulené oko, které jí rozhodně na eleganci nepřidalo. Otevřenou třídu vyhrála dcera našeho favorita Ducce dell Aneteler, třídu pracovní úžasná šampionka Cuma dell Appio (letošní Evropská vítězka´, její matka je sestrou naší feny Cory- matka například šampionky Emy) a třídu šampionů letošní Světová vítězka Moana dell Appio, která si odnesla i titul BOB.
Atmosféra byla nádherná, skončili jsme až okolo šesté hodiny večerní. Zamířili jsme rovnou do naší oblíbené "Růžové" restaurace, kde si manžel s Luigim pochutnávají především na různých mořských potvorách a já zase labužnicky do sebe soukám grilovaný lilek, plněné žampiony, nakládané olivy,... V pondělí jsme odlétali až odpoledne a byli jsme moc rádi, že stávkující dopravci odbavili naše letadlo, jelikož ne každý měl to štěstí.. Jako náš kamarád Ron z USA, který se "zasekl" na letišti i se psem až do druhého dne!