of Bajer

Ze života

Ze života 


Evropská výstava TULLN 3. - 5.6. 2005 
3.-5.6.2005 proběhla v rakouském Tullnu Evropská výstava psů. Velice jsem se těšila, jela jsem i s manželem a to již ve čtvrtek, jelikož v pátek jsme vystavovali našeho bostonka Raichu. Vzali jsme náš zánovní obytný přívěs a pojali vše jako "voraz". Doma byla opět mamka s naší dcerkou Saskií a jako vždy si vedly skvěle.
 
Raichátko jsem v pátek svěřila manželovi a moooc jim to spolu v kruhu slušelo, což ocenila i paní rozhodčí a rozhodla, že Raichu je nejkrásnějším bostonkem v mezitřídě! Takže zahájení bylo fantastické- Raichu CACA (třetí Raichátkovo výstava v Rakousku a třetí CACA!). No já Vám byla přešťastná... Uvařila jsem za to klukům prima večeři a spokojeně jsme se probudili do sobotního dne.

Ten jsme odjeli trávit do Amstettenu na klubovou výstavu Moloss clubu. Vzala jsem Chilli a Sandry Leona- Bayose dei Silvanbull. Výstavu posuzoval G. Alessandri z Itálie. Celý den pršelo jako o život, výstava pod širým nebem- no paráda... Běhala jsem v kruhu v naprostém slejvavci. Celkem bylo 17 CC a to ze 4 zemí! Z těch 17 však byli však jen 4 z neitalského chovu- tedy vlastně z českého chovu, zbylých 13 bylo narozeno v Itálii a importováno do Čech, Maďarska, Švédska.
Ve mladých nebyl titul zadán. Klubovým vítězem ve psech se stal Leon Sandry v mém handlingu (kdy například v této třídě byl šampion Kobe- import Itálie do Švédska a ten skončil ze 3 šampionů třetí se známko VD a s komentářem od pana rozhodčího, že je to velmi vadný typ CC a že má hlavu boxera- a také že měl). Klubovým vítězem ve fenách a celkovým vítězem plemene se stala Chilli Corso z Máchova kraje- naše fenka. Již devátý italský rozhodčí ocenil Chilli nejvyšším titulem! Toho si skutečně považuji.

Po výstavě rychle zpět do Tullnu. Sandra se mi měla na oplátku za to, že jí vystavím Leona postarat o naše dva japonské velké psy- nová silná dvojka v naší smečce, ale bohužel se tak nestalo, nechala je venku u přívěsu ve výsatvní kleci v tom největším dešti, takže byli promoklí na kost! Má celodenní práce s jejich srstí fuč! (koupání, fénování, česání,..) Radek jí chtěl kopnout někam, ale pomstil se nakonec jinak, nepozval jí k nám do přívěsu na večeři, ale za to pozval Pavlu Máslovou s manželem Zdeňkem a Lenku Rytychovou, kteří už zde také byli, aby se zítra účastnili Evropy.

Neděle začala chaosem a tím také skončila! Hodinu a půl jsem stála frontu kvůli nejasnostem v katalogu a to japonci i caníci šli ve stejnou dobu do kruhu a hned jako první!
Pak jsem poprosila Sandru ať to dostojí a letěla připravit japonce. Najednou slyším již své číslo z kruhu japonců. Rychle jsem tam vlítla s Teddáskem blbáskem a ejhle "vylítla" jsem s druhým místem ve třídě otevřené a titulem res. CACA! No bomba! Pak honem čumanec na kruh s CC- běhal tam zrovna v mezitřídě Peek Corso z Máchova kraje- Pavly Máslové , a bojoval urputně mezi dalšími 10ti konkurenty (vesměs jen z Itálie) a i Peek se nenechal zahanbit a mezitřídu vyhrál na plné čáře s titulem CACA! Hned na to zase k japoncům, protože jsem ještě letěla s Cometkou- naší importovanou šampionkou USA ze známé chovatelské stanice VJP, kterou jsem přivezla z USA přesně 3 týdny před výstavou! Tak i Cometka zaperlila a ze 7mi konkurentek v otevřené třídě dostal V2, res. CACA a jediné zaváhání při rozhodování jí stálo první místo- přeci jen jsem nebyly spolu ještě 100% sehrané..- dnes už bychom nezaváhaly.. Tak jsem byla blahem bez sebe. Zatím 4 vstavení psi od nás (včetně Peeka) a 2x první místo a 2x druhé- no to jsem nečekala ani ve snu!
Titul nejvyšší BOB v CC dostal fantastický jedinec- Bayron- můj naprostý favorit a to nejen proto, že jsem měla doma zapůjčeného Bayoronova syna Cerassiellia letos v únoru a narodili se nám po něm 3 fantastické vrhy, ale hlavně proto, že Bayron byl ve třídě veteránů a téměř v osmi letech! dokázal mezi 114 CC vyběhat naprosto oprávněně titul BOB. Gratuluji! 
Ten kdo na výstavě byl, viděl, že Bayron vysoko předčil všechny další jedinec, kteří o titul BOB bojovali!

Ještě malá zajímavost, mnoho vítězů CC vůbec nebylo v majetku italů!
Evropský vítěz pes- Allada Alrlekin Vivaldi- z Ruska
Evropská vítězka fena- Eclissi di Luna- ze Švédska
Evropský vítěz mladých pes- Cesare- import z Itálie do Chorvatska
Evropská vítězka ml. fenka- Zoe del Rosso Malpeo- jediná fenka italů
Ale Bayron pochopitelně je v majetku italského vystavovateel- pana Luigiho di Rienza.
No a hned po výstavě domů s naprostou spokojeností a pocitem zadostiučinění z toho, že jsme opět ukázali, že s naším chovem už je třeba i ve velké konkurenci opravdu počítat!