of Bajer

O nás

O nás

Do ČR jsme přivezli první pár plemene cane corso a v lednu roku 1999 jsme také odchovali první štěňátka s PP plemene cane corso v ČR. Všichni naši caníci bydlí společně s námi v domě a na zahradě. Pro správný psychický vývoj štěněte je ideální, pokud má možnost se vyvíjet v přirozené smečce a k tomu slouží náš rozsáhlý pozemek (42.000m2), kde psi žijí pohromadě. Díky tomu mají skvělou socializaci, na kterou klademe v našem chovu skutečně nejvyšší důraz! Pro jejich citlivou povahu je socializace nejdůležitějším bodem v jejich životě. Rádi všem zájemcům naše pejsky ukážeme na nezávazné informativní návštěvě (která musí předcházet pořízení štěňátka s příjmením z Máchova kraje/ Of Bajer). 

Jsme jediná chovatelská stanice v ČR, která odchovala prvního Evropského vítěze CC z českého chovu (Chilli Corso z Máchova kraje a také Vítězka Speciální výstavy CC Miláno 2005), jsme také jediná CHS na světě, která odchovala prvního TOP CC roku v Itálii (v roce 2006 Seyolly), který nepochází z italského chovu, dále vítězku Speciální výstavy v Itálii ve Městě Messina v roce 2006 -Sarah,Klubového vítěze mladých Itálie ve městě Janov v roce 2005- Peek Corso,  Klubového vítěze mladých Itálie v roce 2008 ve městě Řím- King Corso,.... Od prvopočátku jsme nejúspěšnější CHS v ČR a každý rok máme nepřetržitě nejúspěšnějšího CC roku v ČR (v roce 1999,2000,2001,2002,2003,2004,2005,2006,2007)! Jsme již od roku 1999 členi italského klubu pro CC- SACC. Většina velkých výstav v Evropě a především v Itálii se již delší dobu neobejde bez naší účasti a prakticky pokaždé naši psi obsadí nejvyšší příčky. V ČR není jiná chovatelská stanice, která by své odchovy presentovala v zemi původu- v Itálii a jsme stále jediní, kdo tuto odvahu našli a o to více je potěšitelné, že naši psi jsou držitelé mnoha nejvyšších ocenění z italských výstav (Klubový vítěz, Klubový vítěz mladých, Klubový šampion, Vítěz speciální výstavy,...) V ČR prakticky téměř není žádný šampion CC z českého chovu, který by neměl v rodokmenu naše psy! Do této chvíle jsme také odchovali na několik desítek šampionů, což při našem počtu vrhů za rok (cca 3-4, někdy ani to ne) je opravdu nevídané.

Mám právo se tedy domnívat, že chov plemene cane corso je v naší chovatelské stanici veden tím nejlepším směrem a je vidět, že u nás jde exterier ruku v ruce s povahou i zdravím (jen povahově zvládnutý - neagresivní a nebázlivý, zdravý jedinec, který není hrbatý, nekulhá a nemá kožní problémy, může vyhrát na výstavě). Naše miminka najdete kromě ČR také na Slovensku, v Itálii, Polsku, Švédsku, Anglii, Rusku, Dánsku, Norsku, Španělsku, Německu, Lotyšsku, Holandsku, Rakousku, Švýcarsku, Srbsku, Rumunsku, Estonsku, na Ukraině, ve Francii a dokonce i v USA, na Jamajce, v Nigérii či v Austrálii,..! Všem se daří dobře a máme velikou radost, že se nám podařilo pro ně nalézt skvělé rodiny. Naši psi dali také základ chovu v již velmi úspěšných zahraničních CHS po celém světě!

Chov cane corso nám leží velmi na srdci a stalo se pro nás v našem životě prioritou. Chovu obětujeme vše (veškerý volný i nevolný čas, mnoho studia, mnoho financí a především mnoho emocí). Chceme jít v chovu stále dál, a tak se snažíme vždy o originální spojení dvou vyjímečných jedinců (krytí se u nás neopakuje!!!!!! Každý pejsek od nás je tedy originál.). Do chovu si vybíráme jedince vždy po nastudování veškerých dostupných materiálů o něm a jeho rodině. Osobně se chceme s nimi seznámit, chceme znát jejich povahu a zdravotní potenciál. Nikdy se v chovu nezaměřujeme na barvu a nebo tituly jedinců, vždy velmi přísně zvažujeme, zda daný jedinec bude pro chov přínosný, či nikoliv a jak si můžete v praxi ověřit, celkem se to daří. I když počátky chovu nebyly jednoduché, dnes víme zcela jistě, co chceme a proč.

Spolupracujeme úzce s mnoha chovateli v zahraničí, a to především chovatelskou stanicí z Itálie  "dela Valle dei Lord"- pana Luigiho di Rienza www.valledeilord.com , CHS ze Španělska-" Rothorm"- paní M.F. Samon  www.rothorm.com  , toto jsou naši největší přátelé a pomocníci v chovu cane corso. Kromě těchto stanic spolupracujeme s mnoha dalšími chovateli po celém světě.

Kontaktní údaje

Tel:  00420777341059
00420608341059
E-mail:  spike66@volny.cz
Adresa:  Počeplice 19
411 08 Štětí
Czech republicNáš kenelRadek a multichampion Jones a interchampion Raichu of Bajer

Radek a multichampion Jones

Radek a interchampion, multichampion Raichu of Bajer

Šárka a Daphne Corso

 

Šárka a multichampion Jones

 

 

Saskia a multichampion Jones

 Naši psi a media 

Jones na titulní straně novin s herečkou Kateřinou Brožovou
 

Jones a Nastasia v italské knize o CC - "Cane Corso Italiano" - napsána v roce 2004
Jones and Nastasia in the Italian book Cane Corso Italiano

 

Jones v italském magazínu "Cani" - únor 2003 / BOB a BIG třetí místo v international show ve Veroně
Jones in the Italian magazine Cani

Článek o CC a náš kenel v magazínu "Zbraně a náboje", leden 2000 (autor Šárka Bajerová)
article about CC and our kennel in the magazine Zbraně a náboje

Jones ve francouzské knize o  CC - "Le Cane Corso" - 2002, autor: Serge Sauchés
Jones in the French book about CC - Le Cane Corso 

Článek o  našem kenelu v novinách "Právo" 13.4.2004
article about our kennel in Pravo newspaper

Článek o CC v časopise "Planeta zvířat" - 31.8.1998 - autor Šárka Bajerová
An article about CC in the magazine Planeta zvirat

Jones na titulní straně rakouského časopisu "Molosser Scene"- 1/2004
Jones on the title page of the Austrian magazine Molosser Scene

Jones na titulní straně časopisu "Planeta zvířat"
Jones on the title page of the magazine Planeta zvirat

Kniha o Cane corso - autor Šárka Bajerová - duben 2006
The book about Cane corso - author Sarka Bajerova - April 2006

Americký stafordšírský terir - Článek o "AST" v časopise Planeta zvířat 20.7.1998 - autor Šárka Bajerová
American staffordshire terrier - An article about AST

Pokud se rozhodnete pořídit si člena rodiny z našeho chovu, pak vězte, že NEDÁVÁME záruky na žádné vývojové vady. Jsou to vady způsobené z větší části vlivem okolí v průběhu růstu štěněte (krmení, zátěž fyzická i psychická, prostředí, kde pes trvale žije, nevhodná podlahová krytina,..) Jedná se především o vývojové vady DKK, DKL, OCD, Panostitida, utržené kolenní vazy, změny v menisku,.. Pokud máte zájem si koupit štěně na chov a výstavy se 100% zárukou na vývojové vady, pak si musíte pořídit od nás štěně STARŠÍ sedmi měsíců. Uhradíte si předem veškerá VYŠETŘENÍ (laboratorní odběry krve, RTG na všechny výše vyjmenované vývojové vady) , dále podepíšeme společně smlouvu, kde se zavážete k tomu, že každý měsíc zašlete chovatelům výsledky z rozboru krve, budete krmit pouze námi schváleným krmivem, každou větší aktivitu (psí školku, výcvikové středisko, výstavy, procház
 ky delší 1 hodiny...) s námi budete konsultovat a jen s naším svolením. Oficální vyšetření na vývojové vady pak asolvujete u veterináře, na kterém se společně dohodneme a nejdříve v 18ti měsících psa a nejpozději ve 24 měsících. Pak z naší strany bude zaručená 100% záruka na vývojové vady. U štěňat, které zakoupít od nás mladší sedmi měsíců a bez předkupního veterinárního vyšetření nepřebíráme ŽÁDNOU záruku na VÝVOJOVÉ vady štěněte, 
Samozřejmostí je, že přebíráme 100% záruku na 100% VROZENÉ vady štěněte (například vady srdce, epilepsie,..)